zabrał kluczyki, aby ukraść samochód

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który ukradł kluczyki do samochodu, a następnie chciał przywłaszczyć volkswagena. Pod koniec października 2012 roku do gabinetu stomatologicznego w dzielnicy Górna przyszedł mężczyzna. Pacjent powiesił kurtkę w poczekalni i wszedł do gabinetu. W trakcie zabiegu do placówki wszedł młody człowiek i splądrował wiszącą kurtkę. Z kieszeni zabrał kluczyki od zaparkowanego przed placówką volkswagena golfa, po czym wsiadł do niego i próbował go uruchomić.

Na szczęście lekarz usłyszał niepokojące odgłosy i wybiegł z gabinetu. Za nim wyszedł właściciel pojazdu i obaj ruszyli w stronę samochodu. Kiedy sprawca zorientował się, że nie zdoła odjechać, zostawił pojazd i uciekł piechotą. Sprawą usiłowania kradzieży zajęli się specjaliści zwalczający przestępczość samochodową. Praca operacyjna i analiza dokumentacji zdarzenia pozwoliła policjantom na zawężenie kręgu podejrzewanych osób. Wytypowali mieszkańca dzielnicy Górna, który mógł mieć związek z tą kradzieżą. 8 listopada 2012 roku wczesnym rankiem 29-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Był kompletnie zaskoczony interwencją funkcjonariuszy i przyznał się do usiłowania kradzieży pojazdu. Mężczyzna był w przeszłości notowany. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o szczególną rozwagę przy pozostawianiu wartościowych przedmiotów bez nadzoru. Takie sytuacje prowokują do kradzieży złodziei, którzy często obserwują potencjalnych pokrzywdzonych. Panująca aura zmusza nas do ubierania się w grubsze odzienia. Pamiętajmy, że ograniczają one ruchy a włożone do kieszeni kurtek czy płaszczy przedmioty miedzy innymi klucze, dokumenty czy telefony mogą stać się łupem kieszonkowców bez naszej wiedzy. W szczególności powinniśmy uważać w miejscach ogólnodostępnych gdzie dochodzi do dużych skupisk czy nawet tłoku. Pamiętajmy aby na targowiskach, stojąc w kolejkach, choćby w marketach, czy w środkach komunikacji publicznej wartościowe przedmioty chować do wewnętrznych kieszeni. Pozwoli to na unikniecie niepotrzebnych kłopotów a także zapobiegnie utracie mienia o często znacznej wartości.

www.policja.gov.pl

dodany 2012-11-12 14:15 przez melodiazycia

źródło: www.policja.gov.pl

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją