Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, działającą w Pabianicach. Dzięki nim na rynek nie trafi aż 130 tys. papierosów. Skarb Państwa mógłby stracić około 500 tys. zł.

Współpraca funkcjonariuszy KAS z Łodzi i Mazowsza, Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przyniosła efekty. Śledczy zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, która znajdowała się w pofabrycznej hali w centrum Pabianic.

W fabryce znaleziono dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 131 200 sztuk pełnowartościowych papierosów, 56 kg wybrakowanych i 433 kg krajanki tytoniowej, z której można było wyprodukować ponad 400 tys. kolejnych papierosów. Straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść około 500 tys. zł.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 46 do 50 lat. Są to dwaj Polacy i Ukrainiec. W ich mieszkaniach i samochodach zabezpieczono dowody rzeczowe. Wszyscy usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi im do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

Papierosy i inne materiały trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy.

dodany 2019-01-14 12:14 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją