Wiadomości

Dodaj własną wiadomość
O ANTYPOLONIŹMIE, WAŁĘSIE I KOKOSACH CELEBRYTÓW

Skończyło się EURO' 2012. Nie zaspokoiło ono oczekiwań kibiców, którzy spisali się lepiej niż sportowcy. Mimo, iż zaczyna się w polityce sezon ogórkowy, problemów do rozwiązania nie brakuje. Były igrzyska, teraz okaże się, że zabraknie chleba. Lekarze po raz kolejny strajkują, bo wciąż nie został rozwiązany problem wypisywania recept. Metoda zapładniania in vitro jest kością niezgody, teraz okazało się jaki bałagan organizacyjno-prawno-finansowy gnębi przedsiębiorców zaangażowanych w budowę pospiesznie oddanych do użytku autostrad.

Komentarzy: 2201 Dodany: 2012-07-13 21:36


Powrót na bieżnię po 40 latach!

Urszula Styranka-Szubzda, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Meksyku i Monachium, weźmie udział w zawodach sportowych Warmia Mazury Senior Games 2012. To pierwszy start utytułowanej lekkoatletki w międzynarodowej imprezie od zakończenia sportowej kariery!

Komentarzy: 2184 Dodany: 2012-07-13 21:26


Czechy: Festiwal Kultury Żydowskiej w Třebíču

Malownicze miasto Třebíč, leżące 45 km na zachód od Brna, na Wyżynie Czesko-Morawskiej, zaprasza w dniach 26-29 lipca 2012 na dziewiątą edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-07-13 21:17


Biedronka kolejny raz w czołówce firm

Firma Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka, zajęła 4. miejsce w rankingu Gazety Finansowej ?Lista 1000 największych firm w Polsce?, plasując się jednocześnie na najwyższej pozycji w zestawieniu wśród sieci handlowych.

Komentarzy: 3 Dodany: 2012-07-13 21:07


informacja prasowa o wybranych wydarzeniach zgłoszonych łódzkiej Policji 19 czerwca 2012 r.

Zobacz na mapie Kutno ? okradli Portugalczyka ? odpowiedzą przed polskim sądem. Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w rejonie dworca kolejowego okradli obywatela Portugalii. Sprawcy podczas zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-06-21 14:15


Łódź Miastem Kobiet

Zobacz na mapie tatystycznie rzecz ujmując jest nas więcej w Łodzi niż mężczyzn, na 100 mężczyzn przypada 112 kobiet. Coraz więcej kobiet chce mieć choć w niewielkim zakresie wpływ na własne bezpieczeństwo. Dlatego też kursy samoobrony organizowane od kilku lat przez Policję cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. "Silna płeć" to program profilaktyczny kierowany do dziewcząt i kobiet. Jego celem jest wyrobienie umiejętności przydatnych w kontakcie z napastnikiem. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego Instruktora taktyki i techniki interwencji policyjnych oraz samoobrony. Do tej pory uczestniczyło w nich ponad 500 kobiet w różnym wieku.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-06-21 14:09


Pomagają podczas Euro

Zobacz na mapie Łódzcy policjanci pełniący służbę na wodzie uratowali dwóch mężczyzn, których kajak przewrócił się w okolicach Mostu Św. Macieja we Wrocławiu. W miejscu zdarzenia znajduje się przewężenie powodujące ogromne uciągi i zawirowania. Jeden z poszkodowanych zranił się w nogę. Na szczęście obu uratowanym przez funkcjonariuszy mężczyznom nic poważniejszego się nie stało.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-06-21 14:07


Biegał po samochodach - trafił do policyjnego aresztu

Zobacz na mapie Uszkodził trzy samochody. Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi zatrzymali wandala, który w pijackim amoku uszkodził trzy samochody. Właściciele pojazdów oszacowali, że zachowanie mężczyzny spowodowało straty sięgające ponad 15 tysięcy złotych.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-06-21 14:04


Europejski Parlament Młodzieży na sesji w Białymstoku

Poznawali nowych ludzi, podszlifowali angielski, a przede wszystkim szukali rozwiązań największych aktualnych problemów świata. W sobotę, ramach 27. Dnia Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP, w budynku Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO przy ul. Fabrycznej 10, odbyła się sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-26 23:50


Czas wymian i stażów zagranicznych

Rok temu byli w Niemczech, teraz goszczą niemieckich kolegów w swoich domach. Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej w Białymstoku rokrocznie uczestniczą w wymianach z zaprzyjaźnioną szkołą z miasteczka Hachenburg koło Kolonii.

Komentarzy: 1931 Dodany: 2012-05-17 12:13


Literat Jan Kamiński spotka się z licealistami

Jan Kamiński, białostocki literat, autor ?Książki Meldunkowej? spotka się czwartek w samo południe z uczniami i absolwentami Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO przy ul. Fabrycznej, w którym był nauczycielem polskiego.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-04-18 15:25


Rękopis znaleziony ...tym razem nie w Saragossie a w policyjnych archiwach

Zobacz na mapie O tym co kryją policyjne archiwa można by napisać książkę. Czasem bezcenne ?skarby? po upływie stosownych terminów i bezcelowości dalszego przechowywania ulegają zniszczeniu. Bywa jednak, że w porę wychwycone spośród tomów akt mogą ,wyciągnięte na światło dzienne, stanowić nie lada gratkę i ciekawostkę. Być może zbiory Muzeum Kinematografii wzbogacone zostaną o własnoręcznie napisany w 1987 roku życiorys Leona Niemczyka ? postaci znanej i lubianej nie tylko przez łodzian.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-04-11 15:36


Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2012

Zobacz na mapie Zakończyła się policyjna akcja prowadzona od 6 do 10 kwietnia na drogach województwa łódzkiego i całego kraju. Spotkać było można więcej patroli, trzeba było liczyć się z większym prawdopodobieństwem kontroli stanu trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na jazdę podróżnych w pasach bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-04-11 15:31


Finał konkursu lingwistycznego - Poliglota 2012

Trzydziestu białostockich gimnazjalistów weźmie udział w poniedziałkowym finale międzyszkolnego konkursu językowego Poliglota 2012. Najlepsi muszą wykazać się znakomitą znajomością aż dwóch języków ? w mowie i piśmie.

Komentarzy: 4 Dodany: 2012-03-30 17:28


Wspierają rozwój szkolnictwa

Organizują praktyki i warsztaty, wspierają szkoły i uczą zawodu. Spółka KAN z Kleosina k/Białegostoku została wyróżniona tytułem Pracodawcy Przyjaznego Edukacji za wkład w rozwój szkolnictwa.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-03-28 14:53


Pseudokibice z bojówek aresztowani

Zobacz na mapie Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową zatrzymali 11 pseudokibiców z tzw. bojówek Widzewa określanych Destroyers Hooligans Widzew. Za udział w bójkach, w tym tych ze skutkiem śmiertelnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-03-21 12:20


odpowiedzą za zabójstwo sprzed 12 lat

Zobacz na mapie 18 marca skierniewiccy policjanci wspierani przez łódzkich antyterrorystów na terenie powiatu żyrardowskiego zatrzymali 9 osób powiązanych z zabójstwem skierniewickiego jubilera sprzed 12 lat. Po wykonaniu wstępnych czynności dwie osoby zostały zatrzymane do dyspozycji Prokuratora. Do zbrodni tej doszło we wtorek 28 marca 2000 roku około godziny 13:30 w Skierniewicach przy ulicy Rynek. Nikt z przechodniów nie zauważył tragedii jaka rozgrywała się w lokalu w centrum miasta. O godzinie 13:50 klientka która przyszła do jubilera poinformowała dyżurnego skierniewickiej komendy Policji o zabójstwa. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli leżącego w sklepie ciężko rannego, zakrwawionego, postrzelonego w głowę mężczyznę. Okazał się nim 58 letni mieszkaniec Skierniewic. Pokrzywdzony przewieziony do szpitala pomimo szybko udzielonej mu pomocy medycznej zmarł po 3 godzinach. Sprawcy skradli różnego rodzaju wyroby jubilerskie wartości około 45 tysięcy złotych. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że tego zbrodniczego napadu dokonało prawdopodobnie dwóch szczupłych, wysokich mężczyzn w wieku około 20 lat, którzy używając broni palnej postrzelili sprzedawcę w głowę. Po dokonaniu zabójstwa i rabunku oddalili się pomiędzy okoliczne bloki. Funkcjonariusze w czasie oględzin zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. Przeprowadzone wówczas na szeroką skalę czynności nie doprowadziły do ustalenia sprawców bestialskiej zbrodni, postępowanie umorzono. Skierniewiccy policjanci jednak nie zapomnieli tej sprawy.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-03-21 12:14


11-letnia Julia została odnaleziona

Zobacz na mapie Łódzcy policjanci odnaleźli 11-letnią Julię, która zniknęła z placu zabaw. Kilkadziesiąt patroli policyjnych w radiowozach i na pieszo przeczesywało teren osiedla, gdzie zaginęła 11-letnia dziewczynka. Komunikat o zaginięciu przekazano do wszystkich mediów. Dziewczynka wyszła ze szkoły wraz z koleżankami 19 marca 2012r. około godz.13.40. Do domu nie dotarła. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń w czasie kiedy bawiła się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania przy ulicy Naruszewicza w Łodzi podszedł do niej i innych dzieci mężczyzna, który poprosił o pomoc w szukaniu psa. Julia zostawiła koleżankom plecak i odeszła z nieznajomym. To mężczyzna w wieku około 30 lat, ubrany był w białą sportową bluzę w niebieskie pasy, szare spodnie dresowe, miał okulary i lekki zarost na twarzy. Matka dziewczynki początkowo szukała na własną rękę, policję powiadomiła około 15.30. W działania zaangażowano przewodnika z psem tropiącym, do poszukiwań uruchomiono także funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Komunikat przekazano wszystkim patrolom na mieście. Osiedlowe uliczki były skrupulatnie sprawdzane przez policjantów. Około godz. 19.00 funkcjonariusze zauważyli Julię w poblizu jej domu. Dziewczynka została natychmiast zaprowadzona do matki. Policjanci wyjaśniają okoliczności jej zniknięcia. Z wstępnych ustaleń wynika, że Julia została uwolniona z samochodu gdzieś na terenie osiedla i piechotą próbowała dotrzeć do domu. Po drodze została zauważona przez funkcjonariuszy. Była roztrzęsiona i przerażona. Potwierdziła, że chciała pomóc szukać pieska oraz fakt, że nieznajomy pod tym pretekstem zaprosił ją do samochodu. Z jej relacji wynika, że było to auto starszego typu w niebieskim odcieniu. Trwa przeglądanie zapisów zabezpieczonych monitoringów znajdujących się na osiedlu.Sporządzono na podstawie relacji koleżanek uprowadzonej dziewczynki portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny ( nr 1.) 20 marca powstała wersja sporządzona na podstawie opisu samej uprowadzonej. RYSOPIS: wiek około 30-35 lat, wzrost około 180 czm, szczupłej budowy ciała, ciemne, krótkie ciemne włosy, oczy ciemne, lekki zarost, okulary lecznicze w metalowych oprawkach.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-03-21 12:11


BITWA NARODÓW 2012

Bitwa Narodów czyli Rycerskie Mistrzostwa Świata po raz pierwszy w Polsce!

Komentarzy: 6 Dodany: 2012-02-25 20:00


Zabezpieczono 44 tony nielegalnego tytoniu

Zobacz na mapie Policjanci z łódzkiego Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Łodzi zadali cios producentom nielegalnego tytoniu. Zabezpieczono 44 tony krajanki, która wkrótce miały trafić na czarny rynek. W nocy z 9 na 10 lutego pod Łodzią, w okolicach Nowosolnej została zlikwidowana duża, nielegalna fabryka tytoniu zaadaptowana w budynkach gospodarczych. W trakcie produkcji zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 26 do 60 lat.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-02-14 14:36

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją