Bramy i furtki jako ważny element ogrodzenia

Bramy i furtki jako ważny element ogrodzenia

Źródło: https://www.eurometogrodzenia.pl/

Bramy i furtki ogrodzeniowe

Bramy i furtki ogrodzeniowe mogą mieć różną specyfikę. Tradycyjne modele rozwierane stosowane są coraz rzadziej. Obecnie największym powodzeniem cieszą się bramy przesuwne, zwykle samonośne i wyposażone w odpowiednią automatykę. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku małego podjazdu do garażu. Skrzydło zwykle zawieszone jest na wysięgniku i może swobodnie się poruszać wzdłuż strony wewnętrznej ogrodzenia.

Pełna automatyka

Automatyka ogrodzeniowa jest obecnie praktycznie normą. Najwygodniejsze rozwiązanie to brama obsługiwana za pomocą specjalnego pilota. Taka opcja daje pewność, że rodzaj siłowników i moc napędu odpowiedzialnego za automatyczny ruch skrzydeł będą prawidłowo dobrane. Po stronach przeciwległych wjazdu z reguły montowane są fotokomórki, czyli nadajnik i odbiornik promieni podczerwonych.

Akcesoria

Bramy i furtki mogą być wyposażane w liczne rozwiązania usprawniające i urządzenia, takie jak np. napędy, samozamykacze czy domofon. Elementy te powinny być uwzględnione w projekcie ogrodzenia. W przeciwnym razie ich zaimplementowanie może się okazać utrudnione, a nawet wymagać rozbiórki gotowego ogrodzenia lub jego fragmentu. W przypadku braku kompatybilności różnych elementów często też występuje ryzyko obniżenia estetyki całości.

23