Noclegi nad morzem w Świnoujściu

Noclegi nad morzem w Świnoujściu

Źródło: https://baltic-spa.pl

Noclegi nad morzem w Świnoujściu w czterech porach roku

Noclegi nad morzem w Świnoujściu rezerwowane są między innymi ze względu na walory miejscowości. W kurorcie istnieje bowiem wiele możliwości na spędzanie czasu wolnego, które nie znikają z miasta wraz z wysokimi temperaturami. Co czeka na turystów w poszczególnych porach roku?

Wiosna

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. W Świnoujściu zaczynają zielenić się nadmorskie wydmy, a w miejskich parkach pojawiają się pierwsze kwiaty. Wiosną polecamy przede wszystkim przejażdżki rowerowe wyznaczonymi trasami dla jednośladów, czy wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego. Na własne oczy zobaczyć tam można rzadkie gatunki roślin i zwierząt, podziwiać nadbrzeże klifowe, czy wreszcie Jezioro Turkusowe.

Lato

W trakcie sezonu miasto odwiedzane jest przez setki turystów. To świetny czas na leżenie na plaży i oddawanie się kąpielom w Bałtyku, ale nie tylko. W Świnoujściu otwierane są zapisy do szkółek sportów wodnych, w mieście pojawiają się parki rozrywki, stoiska z pamiątkami, a nocne życie tętni energią. To jednak nie tylko czas aktywności, lecz także odpoczynku. Przyjezdnym polecamy m.in. wizytę w miejskiej Latarni Morskiej, z której podziwiać można panoramę miasta, a także zapierające dech w piersiach wschody i zachody słońca.

Jesień

Po intensywnym lecie przychodzi czas na spowolnienie tempa, ale to nie oznacza nudy! W tym czasie w Świnoujściu skorzystać można między innymi z oferty rejsów wycieczkowych, które pokażą turystom uroki miasta z zupełnie nowej perspektywy. Przewoźnicy proponują nie tylko przepływy pomiędzy miejskimi zabytkami w towarzystwie przewodników, lecz także rejsy promami na otwartym morzu oraz spływy kajakowe. Te ostatnie są świetną okazją do zachwycania się urokami przygotowującej się do zimy przyrody – rejs kajakiem pomiędzy złocącymi się liśćmi drzew zagwarantuje wyjątkowe wspomnienia!

24