Okulary Dolce&Gabbana

Okulary Dolce&Gabbana

 

Źródło: https://optique.pl/

Czym charakteryzują się okulary Dolce&Gabbana?

Okulary Dolce&Gabbana uchodzą za luksusowe akcesoria. To stosunkowo młody dom mody, który zdecydowanie zdołał już jednak zasłynąć, także z oprawek. Widać w nich inspiracje typowe dla włoskiego stylu, nawiązującego do tradycji, lecz na swój sposób ekstrawaganckiego i zaskakującego. To oryginalne dodatki, które doskonale sprawdzają się w przypadku osób lubiących się wyróżniać.

Historia marki

Dom mody Dolce&Gabbana powstał w 1985 roku, zatem jest to stosunkowo młoda marka. Nazwa została zaczerpnięta od nazwisk założycieli, a więc Domenico Dolce i młodszego od niego o cztery lata Stefano Gabbany. Obaj od dzieciństwa mieli do czynienia z modą. Ojciec Dolce był krawcem, natomiast Gabbana wychowywał się w Mediolanie, będącego jednym z kultowych miast pod względem świata mody. Ich marka poza produkcją ubrań zajmuje się także przygotowywaniem perfum i wielu dodatków, w tym właśnie stylowych okularów. Firma osiągnęła globalny sukces, a linie jej produktów są uważane za luksusowe i prestiżowe.

Połączenie klasyki ze śródziemnomorską fantazją

Podobnie jak w wielu innych włoskich domach mody, w projektach Dolce&Gabbana widać cechy charakterystyczne dla Italii. Z jednej strony jest to pewna elegancja i nawiązania do tradycji, a przez to klasyki. Oprócz tego praktycznie każda kolekcja okraszona jest jednak dozą nieszablonowości i fantazji. Dochodzi tym samym do pewnego łamania konwencji, co czyni dodatki od tej marki, w tym oprawki, nietypowymi, ale przez to ponadczasowymi. To zdecydowanie dobry wybór dla osób, które nie boją się kreatywności zarówno w życiu, jak i kreowaniu wizerunku. Z tego względu asortyment tego producenta jest często widoczny u wyróżniających się, sławnych postaci. Produkty spod tego znaku doskonale oddają ideę współczesnego luksusu, z zachowaniem ogromnego szacunku względem tradycji.

30