Przedłużacz zewnętrzny

Przedłużacz zewnętrzny

Źródło: https://alkan.pl/

Przedłużacz zewnętrzny pozwala na proste i łatwe doprowadzenie energii elektrycznej z wnętrza budynku do urządzeń wymagających zasilania na przestrzeni zewnętrznej. Poszczególne modele różnią się długością, parametrami oraz rodzajem obudowy, dzięki czemu można łatwo dobrać je do rodzaju wykonywanych czynności oraz wielkości działki. Dobrej jakości przedłużacze do zastosowań zewnętrznych dostępne są w ofercie Alkan.

Zastosowanie przedłużacza zewnętrznego

Przedłużacz zewnętrzny przydaje się przez większą część roku. Szczególnie często wykorzystywany jest w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pojawiają się wyższe temperatury. Okres ten sprzyja przebywaniu w ogrodzie w celach wypoczynkowych, a także wykańczaniu elementów architektury czy wykonywaniu prostych prac budowlanych. Aranżacja przestrzeni dookoła domu zwykle ogranicza możliwość wbudowania wielu gniazd zasilających, dlatego stały dostęp do sieci elektrycznej trzeba zapewnić w inny sposób. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się właśnie zewnętrzny przedłużacz.

Rodzaje

Przedłużacze zewnętrzne występują w różnych długościach i typach, jednak każdy z nich posiada odpowiednie parametry wytrzymałościowe. Produkty te mają trwałą izolację oraz szczelną obudowę, dzięki czemu wykazują odporność na działanie czynników zewnętrznych. Najczęściej spotykanym rodzajem są tradycyjne przedłużacze ogrodowe w postaci sieciowego przewodu jedno-gniazdowego. Dużą popularnością cieszą się także przedłużacze zwijane na bębnie, zwracające uwagę łatwością przechowywania i użytkowania. Umożliwiają szybkie rozwinięcie pożądanego odcinka i pozwalają ograniczyć plątaninę kabli. Przedłużacze zewnętrzne występują w wersji z uziemieniem lub bez.

37