Wąż ogrodowy Gardena

Wąż ogrodowy Gardena

Dobór węża ogrodowego to temat, jaki poruszany jest rzadko, ponieważ rzecz nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Węże ogrodowe służą natomiast nie jedynie do nawadniania roślin, natomiast to zdecydowanie utrudnia sprawę. Jak zatem oceniać węże ogrodowe, by kupować ów jeden najdoskonalszy? Sam wąż ogrodowy Gardena nie jest też wygodnym urządzeniem do nawadniania. Należy wyposażyć się w parę modeli połączeń oraz zakończeń.

Wąż ogrodowy Gardena oraz jego długość

Często do odległości pomiędzy ujęciem wody, natomiast najdalszym punktem należałoby dać 2 metry, biorąc pod uwagę spotykane przeszkody itp. Pamiętajmy natomiast, by nie przesadzić, ponieważ im dalej od poboru wody, tym ciśnienie wody w wężu słabnie. Przy powiększonej działce czy charakterystycznym jej ułożeniu, odpowiednim wyjściem może wykazać się zakup dwóch węży, jakie dzięki dystrybutorowi złożonemu na kran poprowadzą niezależnie od siebie wodę w niezbędne miejsca. Identycznie funkcjonują także niewielkie dodatki jakimi są trójniki – umożliwiają na podzielenie wody na dwa węże właśnie na pewnym etapie podstawowego węża odprowadzającego wodę z ujęcia.

Jaką średnicę winien mieć wąż ogrodowy Gardena?

Średnica zakresu pochodzi często z liczby powierzchni tworzących ścianki szlaucha. Im jest ich więcej, tymże grubszy oraz trwalszy jest wąż. Na rynku odnajdziesz rodzaje mające 1-2 powierzchnie i składające się z 3-5 powierzchni. Wielokrotnie robi się je z polichlorku winylu, jednak spotkasz się także z trwalszymi kanałami ze sztucznego kauczuku z włóknami zwiększającymi. Liczba powierzchni i zastosowany artykuł działają na tendencję szlaucha do załamania oraz skręcenia, natomiast również wytrzymałość na duże oraz niskie temperatury.

18