Co powinniśmy wiedzieć o płaszczach z alpaki?

Co powinniśmy wiedzieć o płaszczach z alpaki?

Sporo zalet

Nie da się ukryć, że płaszcze z alpaki są produktami luksusowymi. Są bardzo miękkie, ciepłe oraz także delikatne. Wełna alpak jest towarem bardzo rzadkim oraz cennym. Jest pozyskiwana ze zwierząt, które zamieszkują Amerykę Południową, a dokładnie Peru. Od wieków wykorzystywana jest do ciepłej produkcji, a nawet lekkiej odzieży, która przyjemnie się nosi. Dzianiny szlachetne z alpaki nie są specjalnie tanie, lecz na pewno mamy do czynienia cenę idącą w parze z jej wieloma zaletami.

Płaszcze z alpaki cieszą się sporym uznaniem. Uważane są za odzież luksusową, o czym na pewno świadczy wysoka cena. Poznajmy powody, dla których warto kupić płaszcze z alpaki.

Na pewno jest niezmiernie miękki w dotyku i jednocześnie przyjazny dla skóry. Alpaka ma hipoalergiczne właściwości, a więc nie uczula. Może noszona być przez alergików. Zaletą dodatkową jest to, że taki płaszcz nie gryzie. Płaszcz z alpaki jest wyjątkowo lekki. Są one wykonane w stu procentach z wełny alpaki, która jest lżejsza od wełny tradycyjnej.

Płaszcz jest także przewiewny. Skóra będzie w nim oddychała. Alpaka zatrzymuje wilgoć, w przeciwieństwie na przykład do akrylu. Jest także sprężysty oraz elastyczny. Układa się doskonale, dzięki czemu jest niezwykle wygodny.

W jaki sposób prać płaszcz z alpaki?

Odzież z wełny z alpaki jest niezmiernie delikatna. Zatem należy ją pielęgnować w określony ściśle sposób. Dobrze zadbany płaszcz będzie nam służył przez wiele, wiele lat. Aby mu zapewnić maksymalnie długą trwałość, poznać warto kilka zasad prania.

Temperatura w żadnym wypadku nie powinna wynosić trzydziestu stopni Celsjusza. Należy używać bardzo delikatnych piorących środków, które są przeznaczone do odzieży z wełny. Oczywiście zalecane jest ręczne pranie. W przypadku prania w pralce, oczywiście należy zrezygnować z wirowania.

Oczywiście możemy także skorzystać z usług pralni. Wówczas jest profesjonalnie oraz najbezpieczniej. Warto właśnie z tej opcji skorzystać. Nie będziemy żałować.

28