Dlaczego kobiety powinny sięgać po sukienki jak najczęściej?

Dlaczego kobiety powinny sięgać po sukienki jak najczęściej?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego kobiety zakładają sukienki przede wszystkim na specjalne okazje? Na codzienną garderobę składają się zwykle spodnie, dżinsy, legginsy i tym podobne, a z jakiegoś tajemniczego powodu wiele kobiet unika sukienek, jeśli chodzi o ich noszenie na co dzień. To złe podejście, bo sukienki są piękne, łatwo się noszą, ułatwiają życie i dodają pewności siebie. Czytaj dalej, a dowiesz się, skąd ta tendencja i dlaczego warto ja zmienić, jeśli sama sięgasz zbyt rzadko po sukienki w swojej casualowej modzie.

Sukienki – dawniej i dziś

Rozważmy szybko historię sukienki. Przez wieki kobiety nosiły sukienki, zanim zdecydowały się na spodnie. W latach poprzedzających XIX wiek kobiety nosiły ciężkie i skomplikowane sukienki z dużymi obręczami. Dzisiaj możemy sobie tylko wyobrazić, ile wysiłku to wymagało, aby się w to wystroić (!), tym bardziej, gdy dla porównania zerkniemy w mega wygodne fasony, jak te na https://butiklalala.pl/sukienki. To, że tak mamy dzisiaj wynika między innymi z faktu, że na początku 1800 roku moda przesunęła się w kierunku prostszych krojów i lżejszych sukienek. Sukienki miały wysoką linię talii z pełnymi spódnicami, ale już bez obręczy. Później moda powoli przeniosła się na pełniejszą spódnicę z okrągłymi fasonami. Również gorsety stały się popularne, tworząc ultra kobiecy kształt z wąską talią.

Na początku XX wieku kobiety zaczęły jednak wyrażać niezadowolenie z noszenia gorsetów, które deformowały ich ciała i miały negatywny wpływ na zdrowie. Dzisiaj, dzięki fasonom takim jak sukienka kopertowa bezowa z paskiem Felia – nie musimy sięgać po gorsety, by cieszyć się pięknie podkreślonymi kobiecymi kształtami.

Później w XX wieku moda damska zaczęła eksperymentować z wygodniejszymi ubraniami. Kobiety potrzebowały swobody ruchu podczas uprawiania sportu i innych zajęć poza domem. W latach dwudziestych XX wieku, wraz z postępem w wielu branżach, nastąpiła poważna zmiana w modzie. Kobiety zaczęły nosić:

  • spodnie,
  • spódnice,
  • krótsze sukienki.

Podczas II wojny światowej kobiety pracowały, aby wspierać przemysł w domu. Musiały zrezygnować z sukienek na rzecz spodni i szortów. Nic dziwnego, że to w tym czasie spodnie, a nie sukienki stały się podstawą damskiej garderoby – po stuleciach spędzonych w niewygodnych sukienkach i gorsetach było to niejako wyzwolenie.

Dlaczego jednak warto nosić sukienki częściej niż spodnie?

Biorąc pod uwagę wszystko powyżej – można zrozumieć, że dla niektórych kobiet przyzwyczajenie się do noszenia sukienki jest wyzwaniem, ale korzyści są ogromne! Możesz być pewna, że w sukience zostaniesz zauważona. Świat jest tak skonstruowany, że dobrze ubraną osobę kojarzy się z byciem kimś ważnym, a noszenie sukienki to najłatwiejszy sposób, aby wyglądać w ten sposób – zwłaszcza gdy mowa o tak szykownych fasonach, jak sukienka midi w listki z paskiem czarna Penelope. Patrząc na ten model można przejść do kolejnego atutu noszenia sukienek – one wbrew temu, na co mogłaby wskazywać historia są dzisiaj szalenie wygodne!

Poza tym, jak żadna inna damska odzież potrafią doskonale maskować niedoskonałości ciała. Koniec z oversizami lub zbyt ciasnymi i niewygodnymi spodniami! Istnieje wiele fasonów sukienek – dlatego można śmiało stwierdzić, że na rynku znajdą się te, które będą pasować do każdego kształtu kobiecego ciała. Nie jesteś też ograniczony materiałem lub kolorem – dzisiejsze sukienki to najlepsza okazja, by pokazać swój styl i po prostu czuć się pięknie!

32