Rowery elektryczne męskie

Rowery elektryczne męskie

Rowery elektryczne należą do najdynamiczniej rozwijającego się segmentu rynku rowerowego. Coraz więcej osób, które na co dzień mieszka w miastach, szuka alternatywnej opcji dla problemów dotychczasowej komunikacji i wybiera e-rowery. 

Jaki rower wybrać?

Jakie rowery elektryczne męskie najbardziej sprawdzą się w komunikacji? Zdecydowanej większości osób wystarczy rower elektryczny, który jest zbudowany na miejskiej ramie, obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo konstrukcji tego typu. Rekomendowane są także rowery ze sztywnym widelcem i wygodną pozycją.

W mieście na pewno bardzo dobrze sprawdzą się rowery elektryczne z konstrukcją typu trekking / cross. Rowery tego typu mają zdecydowaną przewagę, gdyż w większości przypadków można spokojnie zjechać nimi w lekki teren, którym może być utwardzona droga w lesie. Z takich rowerów zadowolone będą osoby, które uwielbiają wyprawy poza miasto, a także na łono natury.

Z kolei osobom, które mieszkają na podmiejskich terenach i mają już dość korków przy wjeździe do miasta albo muszą codziennie wnosić rower na piętro swojego mieszkania, poleca się zainteresować składakami. Rowery tego typu nie tyko można złożyć w minutę, ale również schować do walizki i transportować w pociągu. Należy pamiętać, że składaki z natury są lżejsze oraz oferują mniejszy zasięg.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii?

Rekomendowanym typem baterii są nowoczesne akumulatory litowo-jonowe. Nie tylko są to obecnie najlżejsze baterie na rynku, ale również najbardziej wydajne i kompaktowe. Warto zdawać sobie sprawę, że kwestią czasu jest postęp techniczny w kwestii wyglądu. Na pewno zmniejszone zostaną waga i rozmiary akumulatorów. Należy zaznaczyć, że akumulatory litowo-jonowe nie mają efektu pamięci.

Przy zakupie akumulatora trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego pojemność, która jest wyrażana w watogodzinach (Wh) albo amperogodzinach (Ah). Kompaktowe baterie, które występują w składanych rowerach mają mniejsze baterie. Zdecydowanie najpojemniejsze akumulatory w elektrykach to około 11 Ah albo minimalnie powyżej 400 Wh.

 

 

34