Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Jedną z najbardziej popularnych form kredytów są kredyty gotówkowe. Ma ona sporo plusów wśród, których wymienić należy łatwość wzięcia, krótki okres spłaty oraz niewielką ilość formalności, które trzeba dopełnić. Jednak decydując się na wzięcie tej formy kredytu należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Dla większości osób kredyty gotówkowe są jedynym sposobem na uzyskanie pieniędzy na niektóre wydatki.

Kto może otrzymać kredyt

Aby móc uzyskać kredyt gotówkowy trzeba mieć pozytywną historię w BIK oraz posiadać dochód w odpowiedniej wysokości z zaakceptowanego przez bank źródła. Większość banków preferuje umowy o dzieło bądź też renty i emerytury. Jednak akceptowalne są także osoby prowadzące działalność gospodarczą lub pracujące na umowę o dzieło i zlecenie.

Na co zwrócić uwagę

Najważniejszą kwestią oczywiście będzie wysokość raty. Nie może ona zbytnio nadwyrężać domowego budżetu. Decydując się na wybór konkretnego kredytu należy sprawdzić nie tyle samo oprocentowanie, ale także wysokość prowizji oraz składki ubezpieczeniowej. Wszystkie koszty razem składają się na RRSO, które to można dokładnie porównać pomiędzy różnymi ofertami kredytowymi. Niektóre banki mają różne wymagania w przypadku udzielania kredytu. Należy dokładnie zastanowić się na czym nam zależy.

Pozostałe warunki

Niektóre banki udzielają kredytu w ciągu kilku dni inne natomiast wymagają dokładniejszej weryfikacji. Maksymalnym czasem kredytowania zwykle jest 10 lat. W zależności od osiąganych dochodów można liczyć na inną maksymalną wysokość uzyskania kredytu. https://www.splackredyty.pl/

Jak widać kwestii, na które należy zwrócić uwagę jest całkiem sporo.

18