Pompy ciepła gdynia

Pompy ciepła gdynia

W dzisiejszych czasach próbujemy zrobić wszystko, by móc zaoszczędzić nieco na ogrzewaniu. Jednocześnie nie chcemy już używać paliw stałych takich jak węgiel czy koks, a także gazu, ponieważ są one niekorzystne dla środowiska naturalnego. Stąd też poszukuje się przez cały czas nowych rozwiązań, które pozwolą nam na poradzenie sobie z tą sytuacją. Jedną z nich są pompy ciepła, które wykorzystuję energię cieplną z otoczenia i wtłaczają ją do wnętrza mieszkania lub domu. Jednak trzeba wiedzieć, że instalacja tego typu potrafi być bardzo droga. Czy można coś na to poradzić?

Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie specjalnych programów, które pozwalają na dofinansowanie do pompy ciepła. Gdynia to jedno z miast, gdzie bez problemu możemy takie dofinansowanie uzyskać. Trzeba tylko złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie miasta i czekać na ich rozpatrzenie. Gdy otrzymamy pieniądze, będziemy mogli przeznaczyć je na naszą inwestycję. Nierzadko dotacja wynosi 100% poniesionych kosztów, wobec czego za założenie pompy ciepła nie zapłacimy zupełnie nic.

W jaki sposób działa taka instalacja? Otóż pracuje ona na zasadzie odwróconego układu klimatyzacji. Schładzane jest powietrze na zewnątrz budynku, dzięki czemu odzyskiwana jest energia cieplna. Ta sumuje się z energią strat sprężarki, które jednak w tym wypadku w stu procentach wykorzystujemy. Wobec tego urządzenie pobiera na przykład 1 kW prądu elektrycznego, a jest w stanie wygenerować nawet 2-3 kW energii cieplnej. Jest to znaczna oszczędność, dlatego tak chętnie sięgamy po dofinansowanie do pompy ciepła. Gdynia natomiast stwarza nam idealne warunki by takie pieniądze uzyskać.

57